Wine

Last year, I made wine. This inspired more than a few people to say “hey! I want to do that!”

If you were one of them, the grape juice that I used is now available in Providence. I got it from Al-Jac’s. 6 gallons of juice runs you about $40.

Wine is much simpler than beer.

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.